Dlaczego Chmura Faktur
jest za darmo?

Pytacie nas dlaczego Chmura Faktur jest za darmo i czy zawsze będzie darmowa. Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie. Naszym celem jest cyfryzacja obiegu dokumentów, a do tego jest potrzebne dobre, darmowe narzędzie. Taką platformą jest właśnie Chmura Faktur. Za darmo. Bez limitów. Dla WSZYSTKICH.

Faktura powinna być źródłem przychodów, a nie kosztów. Kilka lat temu, kiedy wystawialiśmy faktury ręcznie, nikt nie pobierał od nas pieniędzy. Nie było jednorazowych opłat czy abonamentów. Chcemy wrócić do tych czasów… tylko w łatwej wersji cyfrowej.


1. Chmura Faktur powstała z myślą odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa


Głównym powodem stworzenia platformy były potrzeby przedsiębiorców. Aby im sprostać, niezbędna jest sprawna obsługa naszych księgowych. W każdym miesiącu mają oni kilka trudnych dni, przede wszystkim moment rozliczenia podatku dochodowego i VATu. Większość przedsiębiorców zwleka z przesłaniem swoich faktur kosztowych do ostatniej chwili (co oczywiście rozumiemy). Sprawia to jednak, że księgowe czeka kilka ciężkich dni i nocy, aby zdążyć z zaksięgowaniem wszystkiego na czas. Stworzyliśmy Chmurę Faktur, aby ułatwić ten proces.

2. Cyfryzacja obiegu dokumentów to oszczędność czasu, pieniędzy i drzew

Opisaliśmy już jak cyfryzacja dokumentów ułatwia współpracę z biurem rachunkowym. Teraz opowiemy o Twoich korzyściach jako firmy. Nie tracisz powierzchni na magazynowanie faktur, możesz je łatwiej odszukać, a także policzyć swoje przychody, koszty jak i zysk. Dodatkowo nie marnujesz papieru ani tuszu w drukarce. Jednym słowem oszczędzasz czas i pieniądze.

Co więcej nie przyczyniasz się do ścinania drzew. W Polsce wystawia się co najmniej 1 500 000 000 faktur rocznie. Większość z nich co najmniej raz (a wiele z nich wielokrotnie) przybiera postać papierową. Oznacza to, że na wytworzenie tych faktur musimy ściąć przynajmniej 128 000 drzew! To aż 284 hektary lasu rocznie.

Chmura Faktur ułatwia pracę wszystkim a przy okazji chroni naturę. Dlatego jest darmowa i bez limitów.

3. Są rzeczy, za które się nie płaci

W Internecie jest wiele darmowych usług: wysyłanie i odbieranie maili, nawigacja do domu czy też wyszukiwanie informacji. Naszym zdaniem wystawianie i wysyłanie faktur również powinno być za darmo. Bez limitów.

Korzystaj z Chmury Faktur